ABD Tüccar ve Yatırımcı Vize Türleri (E1-E2 Vizeleri)

ABD Tüccar ve Yatırımcı Vize Türleri (E1-E2 Vizeleri)

Göçmen olmayan Tüccar (E1) veya Yatırımcı (E2) vizesi, Amerika Birleşik Devletleri ile ticari antlaşmaya dahil ülke arasında hizmet veya teknoloji ticareti dahil çeşitli operasyonları yürütmek veya başvuru sahibinin yatırım yaptığı bir şirketin operasyonlarını geliştirmek ve yönetmek üzere gelen veya önemli bir miktarda sermaye yatırımı yapacak olan başvuru sahipleri icin sağlanır.

Tüccar Vizesi (E-1)

E-1 vizesi alabilmek için başvuru sahibi A.B.D. ile ticari anlaşması olan ülkelerden birinin vatandaşı olmalıdır. Başvuru sahibinin temsil ettiği şirket anlaşmalı ülkeye ait olmalıdır. Yapılan uluslararası ticaret yeterince büyük çaplı ve sürekli olmalıdır. Ticaret esas olarak A.B.D. ile anlaşmalı ülke arasında olmalıdır. Başvuru sahibi denetleyici ya da idareci bir pozisyonda görevlendirilmelidir veya şirketin verimli çalışması için önemli olan özel becerilere sahip olmalıdır. Sıradan becerilere sahip veya vasıfsız işçiler bu vize için uygun değildir.

Yatırımcı Vizesi (E-2)

E-2 Vizesi alabilmek için ise yatırımcı, özel ya da tüzel kişi, A.B.D. ile ticari anlaşması olan ülke vatandaşı olmalıdır.Yapılan ticaret yeterince büyük çaplı olmalıdır. Yatırım, gerçekten aktif olan bir işletme olmalıdır. Spekülatif veya işlemeyen bir yatırım uygun değildir. Bir banka hesabında duran tahsis edilmemiş fonlar veya benzeri teminat yatırım olarak kabul edilmez.Yatırım marjinal sınırda olamaz. Yalnızca ailenin geçimini sağlayacak miktarın hatırı sayılır ölçüde üzerinde gelir getirmelidir; ya da A.B.D.’ye ekonomik anlamda önemli bir etkisi olmalıdır.Sermayenin kontrolü yatırımcıda olmalıdır ve işletme, ticari anlamda risk altında olmalıdır.

Şirketin mal varlığı ile güvenceye alınmış kredilere izin verilmemektedir.Yatırımcı A.B.D.’ye işletmeyi geliştirmek ve yönetmek için gelmelidir. Eğer başvuru sahibi asıl yatırımcı değilse denetleyici ya da idareci bir pozisyonda görevlendirilmelidir veya şirketin verimli çalışması için önemli olan özel becerilere sahip olmalıdır. Sıradan becerilere sahip veya vasıfsız işçiler bu vize için uygun değildir.

Tüccar ve Yatırımcı vizeleriyle ilgili başvuru süreci, yöntemi ve başvuru işlem sürecinin nasıl ilerlediğini öğrenmek için ofisimize +1 212-245-70 70 numaralı telefonu arayarak ya da [email protected] adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

OGMEN HUKUK BÜROSU İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ADRES: 26 Broadway, 17th Floor, NY, NY 10004, ABD

Telefon Numarası: +1 (212) 245-70 70

Fax Numarası: +1 (877) 513-83 39

E-mail: [email protected]

LİNKLER:

https://ogmenlaw.com

Facebook: https://www.facebook.com/ayhan.ogmen.9

https://www.facebook.com/attorneyayha…

https://www.facebook.com/pages/Avukat…

https://www.facebook.com/pages/Abogad…

Twitter: https://twitter.com/Av_Ayhan_Ogmen

Twitter: https://twitter.com/OgmenLaw

https://instagram.com/avukatayhanogmen/

https://instagram.com/ogmenlaw/

https://www.linkedin.com/in/ayhanogmen

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCCaD…

Vimeo: https://vimeo.com/user42035567

Vimeo: https://vimeo.com/user42029975

Dailymotion: http://www.dailymotion.com/ayhanogmen

Dailymotion: http://www.dailymotion.com/aogmen1

DİĞER ÖNEMLİ LİNKLER:

www.uscis.gov

http://www.senate.gov

http://www.house.gov

http://www.usa.gov

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Enquire here

Give us a call or fill in the form below and we'll contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.

Error: Contact form not found.