ABD’de Gayrimenkul (Real Estate) Alımı Nasıl Yapılır ?

ABD’de Gayrimenkul (Real Estate) Alımı Nasıl Yapılır ?

Amerika’da ev veya işyeri satın alma prosedürü eyaletten eyalete farklılık göstermektedir. ABD’de gayrimenkul alım sürecini bir avukatla birlikte yürütmenizde fayda vardır. Çünkü gayrimenkul alımı yaparken avukatınız, bulunduğunuz eyaletin yasal prosedürü ve kontratta bulunmasını istediğiniz her durum hakkında size bilgi verecektir. ABD’de gayrimenkul alım süreci ise şöyle işlemektedir:

Kişi evi eğer kredi çekip alcaksa, gayrimenkul kredisi (Mortagage) durumunu gözden geçirmelidir. Bu süreçte Mortagage uzmanıyla görüşüp ‘pre-approval letter’ (kredi alabilirlik belgesi) temin etmelidir. Çekilecek kredi için ‘appraisal’ yapılır, yani gayrimenkulun gerçek değerinin tespiti yapılır. Buna göre banka, ev için verilecek krediyi gözden geçirir ve onaylar.
Gayrimenkul alınırken ‘inspector’ (iç denetim) adı verilen birisine evi inceletip varsa hasar tespiti yaptırabilir, gerektiğinde masraflar konusunda satıcıyla anlaşabilirsiniz.
Alınan gayrimenkulun yerinin tam olarak tespiti için ‘survey’ yapılır. Emlakçı aracılığıyla seçilen bir görevli evin tam yerini tespit eder tapuya o şekilde kaydını sağlar.
Bu süreçte satıcı belediyeden oturma izni (certificate of occupancy) alır.
Son aşama ise, satış işleminin bitip anahtar teslimi (closing-drafting HUD) yapılan gündür. Bugünde satıcı ve alıcı avukatlarıyla beraber gerekli satış işlemlerini (purchase & sale agreement) tamamlarlar.

Amerika’da gayrimenkul alma süreci genelde 30-60 gün arasında değişebilmektedir.

Türk vatandaşları Amerika’da yaşamasa bile bir avukat ve emlak ofisiyle irtibat kurup gayrimenkul alımı yapabilmektedir. Alım sırasında tapu işlemleri ‘Özel Title’ şirketleri aracılığıyla yapılmaktadır. Bu şirkette ödeme işlemi ve tapu alımı kişinin avukatı aracılığıla yapılabilmektedir. Kişi eğer isterse sonrasında yine Amerika’da bulunmasına gerek kalmadan aldığı gayrimenkulu kiraya verebilmektedir.

Türk vatandaşları Amerika’da gayrimenkulu eğer nakit olarak alacaksa, sadece pasaport fotokopisiyle işlemi yapabilmektedir.

Türk vatandaşları Amerika’dan gayrimenkul alarak oturma izni almış sayılmazlar. Bu durum sadece ABD vizesi alma sürecinde kolaylık sağlamaktadır. Fakat 500.000 dolar ve üzeri gayrimenkul alımları 3 yıllık oturum izni hakkı vermektedir.

Ogmen Hukuk Bürosu olarak ABD’de Gayrimenkul (Real Estate) Alımı konusundaki her türlü sorularınız için ofisimize +1 (212) 245 70 70 telefon numarasından ya da [email protected] adresinden email atarak ulaşabilirsiniz.

OGMEN HUKUK BÜROSU – OGMEN LAW FIRM – OGMEN OFICINA DE ABOGADO:

Başta Türkiye, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere uluslararası çapta hizmet vermekte olan ekibimiz engin tecrübesi ile çeşitli alanlarda çalışmakta olup, müvekkillerimizin taleplerini en iyi şekilde yerine getirmeyi amaçlamaktadır.

We at Ogmen Law Firm operate globally but focus on the United States. Our practice areas are as diverse as our clients and we have the team of lawyers and consultants to meet their expectations. Our professionals have particularly broad experience in legal and business issues involving U.S. and European Union, and they oversee a network of foreign correspondent counsel to assist clients in local matters in other countries.

Operamos globalmente pero nos enfocamos en Europa, Turquía y Estados Unidos. Nuestras áreas de práctica son diversas al igual que nuestros clientes, tenemos también un bufete de abogados y consultores para cumplir con sus expectativas. Nuestros profesionales  tienen  una experiencia particularmente amplia en asuntos legales y comerciales involucrando Estados Unidos y la Unión Europea, también supervisan a una red de abogados corresponsales extranjeros  para asistir a clientes en asuntos locales en otros países.

OGMEN HUKUK BÜROSU FALİYET ALANLARI:

EMLAK HUKUKU
TURİST VİZELERİ
DİĞER VİZE TÜRLERİ
TRANSİT GEÇİŞ VİZELERİ
İŞ VE ŞİRKETLER HUKUKU
GREEN CARD HİZMETLERİ
GEÇİCİ ÇALIŞMA VİZELERİ
ABD GÖÇMENLİK HİZMETLERİ
ULUSLARARASI UYGULAMALAR
E-1 TİCARİ ve E-2 YATIRIMCI VİZESİ
ÖĞRENCİ VE DEĞİŞİM PROGRAMI VİZELERİ
ŞİRKET TEMSİLCİLERİ ve ÇALIŞAN VİZE BAŞVURULARI

OGMEN LAW FIRM PRACTICE AREAS:

REAL ESTATE LAW
DEPORTATION CASES
GREEN CARD SERVICES
BUSINESS & WORK VISAS
INTERNATIONAL PRACTISE
U.S. IMMIGRATION SERVICES
BUSINESS & CORPORATE LAW
OTHER IMMIGRATION SERVICES
CITIZENSHIP & NATURALIZATION
INTERNATIONAL TRADE & E-2 INVESTMENT VISA
CROSS BORDER & INTERNATIONAL TRANSACTIONS

OGMEN OFICINA DE ABOGADO AREAS DE PRÁCTICA:

U.S. JUICIOS & PROCEDIMIENTOS DE SEGUIMIENTO
U.S. DERECHO DE SOCIEDADES & EMPRESARIAL
U.S. VISA & PRÁCTICAS INTERNACIONALES
U.S. SERVICIOS DE INMIGRACIÓN
U.S. VISA DE INVERSION
U.S. TARJETA VERDE
VISADOS DE TRABAJO & NEGOCIOS
CIUDADANIA & NATURALIZACION
DERECHO INTERNACIONAL
DERECHO DE INMUEBLES
DERECHO INMOBILIARIA
DERECHO FAMILIA

OGMEN LAW FIRM CONTACTS – İLETİŞİM BİLGİLERİ – CONTACTOS:

ADDRESS: 26 Broadway, 17th Floor, NY, NY 10004, USA
Phone: +1 (212) 245-70 70
Fax: +1 (877) 513-83 39
E-mail: [email protected]

LİNKLER – LINKS – ENLACES:

https://ogmenlaw.com

Youtube: https://www.youtube.com/c/OgmenLawFirm

Facebook: https://www.facebook.com/ayhanogmenlawfirm

https://www.facebook.com/attorneyayhanogmen

https://www.facebook.com/pages/Avukat-Ayhan-Ogmen/923874061006633

https://www.facebook.com/pages/Abogado-Ayhan-Ogmen/1467463383569608

Twitter: https://twitter.com/Av_Ayhan_Ogmen

Twitter: https://twitter.com/OgmenLaw

Instagram: https://instagram.com/avukatayhanogmen/

Instagram: https://instagram.com/ogmenlaw/

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ayhanogmen

Vimeo: https://vimeo.com/user42035567

Vimeo: https://vimeo.com/user42029975

Dailymotion: http://www.dailymotion.com/ayhanogmen

Dailymotion: http://www.dailymotion.com/aogmen1

DİĞER ÖNEMLİ LİNKLER – OTHER IMPORTANT LINKS – OTROS ENLACES IMPORTANTES:

https://www.usa.gov

https://www.house.gov

http://www.senate.gov

https://www.uscis.gov

Etiketler – Hashtags:

#avukat #ayhanogmen #ogmenlaw #göçmenavukatı #abdgöçmenlikavukatı #abdturkavukat #hukuk #turkey #abdvizeleri #usavize #göçmenler #vatandaşlık #abdvatandaşlık #göçmenvizeleri #göçmenolmayanvizeler #ailedayanıklıgöçmenvizeler #nişanlılıkvizesi #abdyeilticabasvurusu #işverendayanıklıgöçmenvizeler #abdturkey #yeşilkartçekilişi #yerleşikyabancımüracatları #diplomatikveresmivizeler #avize #gvize #bvize #işvizesi #turizmvizesi #tıbbivize #cvizesi #abddentransitgeçiş #mürettebatvizesi #dvizesi #tüccarvizesi #yatırımcıvizesi #e1e2e3vizeleri #evizesi #e1vize #e2vize #e3vize #fvizesi #mvizesi #turkish #akademikvize #öğrencivizesi #jvizesi #değişimprogramıvizesi #geçiciişsivizesi #abdkaza #çalışmavizesi #stajvizesi #hvizesi #Lvizesi #Qvizesi #Ovizesi #sanatçıvizesi #Rvizesi #basınmensubuvizesi #gazetecilervizesi #öğrenci #abdemlak #Reklam #Tanıtım #Jenerik #Trailer #Video #Film #Klip #attorney #law #usa #newyork #nyc #usavisas #immigration #nonimmigrant #immigrationlawyers #greencard #dvlottery #investment #invest #breakingnews #citizenship #naturalization #uscitizen #business #tourist #student #asylum #realestate #trader #deporte #evisa #e1e2e3visas #j1visa #o1visa #usavisas #b1b2visas #fvisa #ivizesi #touristvisa #immigrantvisa #nonimmigrantvisa #familybasedvisa #fianceevisa #employmentvisa #diversityvisa #artist #returningresidentvisa #bvisa #cvisa #fvisa #mvisa #jvisa #dvisa #ivisa #e1visa #e2visa #e3visa #hvisa #Lvisa #Ovisa #Pvisa #qvisa #rvisa #avisa #gvisa #nato #diplomaticvisa #officalvisa #Businessvisa #realestate #Tourismvisa #MedicalTreatmentvisa #TransitingintheUS #Academicvisa #LanguageStudentvisa #Vocational #ExchangeVisitorvisa #artistvisa #Traineesvisa #CrewMembervisa #Mediavisa #Journalistsvisa #TreatyTradervisa #TreatyInvestorvisa #TemporaryWorkervisa #Employmentvisa #Advertisement #Intro #Trailer #Video #Movie #Clip #abogado #abogadoayhanogmen #ogmenoficinadeabogado #EstadosUnidos #derecho #derechofamilia #usvisa #practicas #practicasinternacionales #internacionales #usinmigracion #Nuestras #serviciosdeinmigracion #usvisadeinversion #neutarjateverde #tarjateverde #visados #visadosdetrabajo #negocios #ciudadania #naturalizacion #eunaturalizacion #derechodeinmuebles #derechoinmobiliaria

Enquire here

Give us a call or fill in the form below and we'll contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.

Error: Contact form not found.