ABD TURİST VİZESİ NEDİR VE NASIL ALINIR

ABD TURİST VİZESİ NEDİR VE NASIL ALINIR ?

ABD turist vizesi B1 ve B2 vizesi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. B1 vizesi; ABD’ye iş sebebiyle yapılan örneğin şirket anlaşmaları, konferanslar ve araştırmaları kapsayan vizedir. B2 vizesi ise, iş sebebi dışında sağlık nedenleri, eş-akraba ziyaretleri ve tamamen turistik gezi amaçlı bir vize türüdür. ABD turist vizesi genelde 3 aylık, 6 aylık, 5 yıllık veya 10 yıllık olarak verilmektedir. 1 yıl içerisinde ABD’de en fazla 6 ay kalabilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli şey şudur ki; Turist vizesi ile ABD’de çalışamazsınız ve yakalandığınız takdirde, yapmış olduğunuz yasadışı eylemden dolayı vizeniz iptal edilecek ve sonraki vize başvurularınız riske girecektir.

ABD’YE TURİST VİZESİ NASIL ALINIR ?

ABD’ye turist olarak gelmek için öncelikle son 6 ay içerisinde çekilmiş biometrik fotoğrafınızın dijital ve baskılı haline ihtiyacınız olacaktır. Sonrasında ABD turist vizesi randevusu almanız, bunun için de bir form (DS-160) doldurup görüşme ücretini ödemeniz gerekmektedir. Sitedeki bilgileri doldurup ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra size uygun mülakat tarihini belirleyebilirsiniz. Sisteme Bilgilerinizi eksik ya da hatalı girmeniz durumunda ABD turist vizesini alma ihtimaliniz riske girecektir. Bu yüzden vize işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını istiyorsanız ofisimizden destek alabilirsiniz. Doldurmuş olduğunuz formların çıktılarını, vize görüşmeleriniz esnasında muhakkak yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

ABD TURİST VİZESİ GÖRÜŞMESİNDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER:

ABD turist vizesini sorunsuz bir şekilde alabilmeniz için ABD Konsolosluğu’na sunulmak üzere hazırlayacağınız belgeleri dikkatli ve eksiksiz bir biçimde hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca Türkiye ile olan her türlü iş, aile, eğitim, mal durumu gibi bağlarınızı belgeleriyle sunmanız gerekmektedir. Bu belgeler:

Pasaport
Biometrik resim
İnternet üzerinden doldurulan belgelerin çıktıları
Varsa iş yeri çalışma belgesi ve vergi levhası
Devlet memuru iseniz, memurluğunuzu gösterir çalışma belgesi
Maaş bordrosu
Öğrenci belgeleri
Varsa üzerinize tapu ve araç ruhsatı
Hesabınızdaki parayı gösteren banka hesap cüzdanı ve imza sirküleri

Mülakat günü ve saatinde görüşme için önceden hazır bulunmanız ve özellikle görüşmeye geç kalmamanızı tavsiye ederiz ki bunun vizenizi almanızda kolaylaştırıcı etkenlerden biri olduğunu unutmayınız.

Ogmen Hukuk Bürosu olarak,

ABD’ye ziyaretiniz sırasında karşılaşacağınız hukuksal sorunlarla ilgili ofisimize, 1-212-245-7070 telefon numarasından ya da [email protected] adresinden e-mail atarak istediğiniz zaman ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Teşekkürler.

İLGİLİ LİNKLER:

http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#

http://travel.state.gov/visa/visa_1750.html

https://usvisa-info.com/tr-tr/selfservice/ss_country_welcome

https://ceac.state.gov/genniv/default.aspx

https://www.facebook.com/ayhan.ogmen.9?fref=ts

Enquire here

Give us a call or fill in the form below and we'll contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.

Error: Contact form not found.