DEĞİŞİM PROGRAMI (J-1) VİZELERİ

DEĞİŞİM PROGRAMI (J-1) VİZELERİ

ABD “J” vizesi Dış İşleri Bakanlığı’nca tasarlanan kültür ve eğitim programıdır. Bu program ile kişilerin eğitim, sanat ve bilime teşvik edilerek bilgi ve becerilerinin artırılmasına faydalı olmak amaçlamaktadır. Öğrenciler, stajyerler, öğretmenler, kurumlar, araştırmacılar, öğretim görevlileri ve üyeleri ya da araştırma bursiyerleri, medikal alanlardaki profesyoneller bu programa başvuru yapabilmektedirler. Değişim Programları Amerika Birleşik Devletleri ve yaşam tarzını deneyimlemek için oldukça değerli bir fırsattır.

Programa Başvurmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Programa yani J vizesine başvurmak için ilk etapta belirlenmiş bir sponsor organizasyon şirketi aracılığı ile başvurmalı, gerekli şartları yerine getirmeli ve ziyaretçi değişim programı kategorilerinden birine kabul edilmelisiniz. Başvuru yapacak kişiler ABD’de kaldıkları süre boyunca, kendi gereksinimlerini karşılayacak finansal güce sahip olduklarını ya da kendilerine bu ihtiyaçların karşılanması için sponsor olacak bir organizasyonun bulunduğunu belgelemek zorundadırlar. Programa katılacaklar, katılım için yeterli eğitim ya da staja sahip olduklarını kanıtlamak zorundadırlar. Dış İşleri Bakanlığı sponsor firma tarafından kanıtlanmış bir Yeterlilik Belgesi (J-1) talep etmektedir. J-1 kategorisi ile başvuran bazı kişilerin yabancı ülkede ikamet gereklilikleri ABD’ye yeniden girmeleri durumunda başvuracakları göçmen veya diğer göçmen olmayan vizelerden iki sene önce kendi ülkelerine gönderilmiş olmalıdır. Yalnız bu iki sene kuralını kaldırmak mümkündür. Öğmen Hukuk Bürosu olarak J-1 vize kategorisiyle ilgili her türlü sorularınız için ofisimize 1-212-245 70 70 telefon numarasından ya da [email protected] adresinden email atarak ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

İLGİLİ LİNKLER:

https://www.facebook.com/ayhan.ogmen.9?fref=ts

Öğmen Hukuk Bürosu:

61 Broadway, Suite 3000

NY, NY 10006, USA

Tel: +1 (212) 245-7070

Fax: +1 (877) 513-8339

Enquire here

Give us a call or fill in the form below and we'll contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.

Error: Contact form not found.