H-1B Vize Başvurusu Yapmanın Tam Zamanı

Göçmenlik Ofisi 1 Nisan 2015 tarihi itibarı ile yapılacak olan H-1B vize başvurularını, bu vize türü için tayin edilen kota limitlerine ulaşılana kadar kabul edecektir.

Bu noktada size H-1B statüsü elde etmesi gereken çalışanlarınız için gec kalmadan başvuru yapmanızı öneriyoruz.
Oncelikle geçen yıl içinde dikkate alınan piyasalardaki genel toparlanma ve ayrıca bu vize turu icin basvurularin yogunlugu nedeniyle kotalarin hizli sekilde doldugu ve bu yıl için de benzeri bir tahminle kotaların kısa sürede limitlerine ulaşacağı yönünde bir öngörü taşımaktayız.

Buna ilaveten, H-1B vize kotalarının Nisan ayının ilk haftası itibariyla limitlere ulaşacağı ise bir diğer öngörümüzdür.
H-1B vizesi kategorisinde belirlenen kota rakamlarına ulaşılması durumunda, çalışanların bu kategoride başvuru yapmaları 1 Nisan 2016 tarihine kadar mümkün olmayacaktır.

H-1B vize başvurusunda bulunabilmek için ilgili iş kolunun aşağıda sıralanan gereklilik şartlarından bir veya birden fazlasına sahip olunmasi gerekmektedir:
• Belirli bir iş dalı için 4 yıllık diploma derecesi ya da daha yüksek bir derece veyahut denkliğin asgari gereklilik kriterlerinde olması.
• Piyasalarda söz konusu iş dalı için üniversite derecesi gerekliliğinin yaygın olması, yahut işin niteliği gereği barındırdığı çok yönlülüğün beraberinde bu işin ilgili bir alanda 4 yıllık diploma derecesi sahibi bir kimsece yerine getirilebilir olması kanaatini doğurması.
• Söz konusu işverenin bu iş için bir üniversite derecesi veya denkliğini genel olarak şart koşması; ya da
• Mevcut işin yapısı gereği özellikli ve karmaşık olması ve bu işin layıkıyla yerine getirilmesinin ancak bir 4 yıllık ya da üzeri üniversite eğitimi neticesinde elde edilecek bilginin işe uygulanması ile mümkün olması.

Başvurularla ilgili ofisimizle derhal bağlantıya geçerek H-1B vizesine başvuru niteliklerine sahip olup olmadıginizi öğrenebilir ve bu konuyla ilgili tüm sorularinizi bizlere iletebilirsiniz.

Calışma Şartları Başvurusu’’nun (Labor Condition Application) Çalışma Bakanlığı (Department of Labor) tarafindan onaylanmasi gerekmektedir ve Çalışma Bakanlığı mevzuatı geregince en fazla yedi iş günü içinde başvuruyu onaylar. Bu açıdan yeni H-1B başvurularının en kısa sürede başlatılması önem arz etmektedir.

Ogmen Hukuk Bürosu olarak biz, 1 Nisan tarihine kadar vize kotaları elverişli olduğu müddetçe, H-1B vize başvurularınızda sizinle çalışmaktan mutluluk duyarız.

OGMEN LAW CONTACTS:

ADDRESS: 26 Broadway, 17th Floor, New York, NY 10004, USA

Tel: +1 (212) 245-7070

Fax: +1 (877) 513-8339

E-mail: [email protected]

LINKS:

https://ogmenlaw.com

Facebook: https://www.facebook.com/ayhan.ogmen.9

https://www.facebook.com/attorneyayhanogmen

https://www.facebook.com/pages/Avukat-Ayhan-Ogmen/923874061006633

https://www.facebook.com/pages/Abogado-Ayhan-Ogmen/1467463383569608

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCCaDBQ9O77OZ1CVmTnHD74w

Twitter: https://twitter.com/Av_Ayhan_Ogmen

Twitter: https://twitter.com/OgmenLaw

Vimeo: https://vimeo.com/user42035567

Vimeo: https://vimeo.com/user42029975

Dailymotion: http://www.dailymotion.com/ayhanogmen

Dailymotion: http://www.dailymotion.com/aogmen1

‪http://www.senate.gov‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

‪http://www.house.gov‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

‪http://www.usa.gov‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

‪http://www.uscis.gov/portal/site/uscis‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

Enquire here

Give us a call or fill in the form below and we'll contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.

Error: Contact form not found.